Ґараж Ґенґ – організація, яка пройшла шлях від гаражних виставок до реалізації в Україні масштабних новаторських моделей фінансування. Ґараж Ґенґ – це шість років експериментів в громадській діяльності, акцій в публічному просторі, онлайн-медіа.
Ми запустили Ґараж Ґенґ у 2008 році. Україна і світ тоді переживали пік чергової економічної кризи. В листопаді лідери G20 зібралися вирішувати долю всього світу без участі представників інших країн. Ми вирішили протестувати проти традиційної економіки і капіталізму. Протест тривав лише один день. А вже наступного – ми почали діяти.
Ми почали з ідеї створення платформи Велика Ідея. Спочатку це був сайт-скарбниця, куди різні люди почали додавати свої оригінальні ідеї покращення суспільного життя. Людей і ставало все більше. Ідей також. Ми вирішили відзначити кращі з них і змогли провести Велика Ідея Fest з врученням їм міні-грантів для розвитку.
В той же час нам подобалося робити міські інтервенції, до яких ми залучали художників та активістів. На площах міст ми влаштовували кольорові платформи для комунікацій різних учасників міських процесів під назвою Голос Вулиць.
Щоб краще зрозуміти, чим живе країна, ми відправилися з нашою платформою в тур під назвою Свято Генерацій.
В той же час сайт Велика Ідея також змінювався на ньому почали з’являтися не лише нові ідеї та репортажі наших акцій, але і надихаючі історії активістів, поради для особистого розвитку, теорії нових соціальних форм.
Ми росли і розуміли, що навіть натхненних ідей замало, аби наше суспільство змінювалося, як ми того хотіли. Тоді в 2012 році на сайті Великої ідеї ми запустили Спільнокошт – механізм колективного фінансування проектів. Спільнокошт зосередився не на абстрактних ідеях порятунку світу, а на точкових проектах. За два роки існування Спільнокошту 10 тисяч людей перерахували на ініціативи своїх співгромадян понад два з половиною мільйони гривень.
Так за допомогою Спільнокошту люди вчилися фінансувати свої ідеї силами своїх друзів і колег. Так ми поверталися до того з чого починали – ідеї нетрадиційної економіки, побудованої на довірі, відповідальності і дарі.
Коло замкнулося.
Художниці Алевтина Кахідзе, Аліна Копиця, Ірина Озаринська, журналістка Катя Сєргацкова, дизайнери Василь Костенко, Артем Крєпкий, Олександр Биченко, Антон Або, Росс Соколовський, Юрій Опаренко, мистецьке об'єднання «ВАЛ», столяр Микола Степанець, архітектор Іра Білецька, кодер і перекладач Антон Іванов, маркетолог Галина Кащєєва, арт-критик Роман Петруняк з Incubate Chicago, Леонід Кантер та Діана-Карпенко Кантер з мистецького хутора «Обирок»,
фотографи Андрес Гонзалес, Сігаль Бен Давід, Ян Оді, Бенуа Пей, Ганна Грабарська, Костянтин Стрілець, письменник Любко Дереш, письменниці Софія Андрухович, Ірена Карпа, Тріша Ворден, майстриня Маша Космонавтівна, музики з Melting Clouds, Nameless, BadBoysGirlfriend, Herb Diamante, Strukturator, Annie Brie, культурні менеджери і менеджерки Тетяна Смріга, Марія Гончар, Олена і Макс Афанасьєви з «Тотема», Анастасія Живкова, Іра Ніколенко.